اخبـــار

شهید محمد ابراهیمی

عکس پرسنلی محمد ابراهیمی

نام پدر: فضل الله

تاریخ تولد: ١٣٤٩/٠٨/٠٤

محل تولد: دلیجان

نام عملیات: کربلای 5

تاریخ شهادت:

محل دفن: نامشخص

محل شهادت: نامشخص

اقشار: دانش آموزی

  • زندگی نامه
  • وصیت نامه
- نامه ای از شهید - خاطره از مادر شهید

نامه ای از شهید

بسم الله الرحمن الرحیم
نامه ای از شهید محمد ابراهیمی:
حمد و سپاس خدای یکتا که به ما لطف و عنایت نمود تا با دشمن کافر بجنگیم با درود و سلام بر امام زمان و نایب بر حقش خمینی کبیر و با درود و سلام بر پدران ومادران شهدا و رزمندگان پر توان .
سلام علیکم
خدمت پدرومادر عزیز و بزرگوارم سلام عرض می کنم وامیدوارم که حالتان خوب باشد و هیچ گونه کسالتی نداشته باشید .اگر از احوالات حقیر را خواستهباشی سلامتی برقرار است و هیچ کسالتی در بین
ما نیست نامه پر مهر ومحبت شما ساعت 12 ظهر 10/2/ محسن به ما داد و خیلی خوشحال شدم ودستتان درد نکند از آن تخمه ها که فرستاده بودید و بقیه چیزها و فکرمی کنم نه نه آقا هم ترشاله (زردآلو خشک) فرستاده بود و دست همه تان درد نکند در نامه هم نوشته بودید نفت دارید پس شکر خدا . در ضمن اینجا هوا گرم است و نگران نباشید . سلام مرا به مادر بزرگ هردوپدر بزرگ و عمو ها عمو عباس زن عمو وعمو ابراهیم زن عمو بتول با بچه ها و عمه ها عمه خانم و عمو عباس و بچه ها و عمه طلا حسن وحسین وعمه فاطمه وعمه زهرا و داییها دایی حسین زندایی طلا و دایی حسنن و زن دایی مهر و دایی محمد و محمود و تمام بچه هایشان و همه و همه  سلام برسانید و احمد هم سلام می رساند و سلام به اهل خانه راضیه دستش درد نکند از نامه اش مرضیه -محسن معصومه و زکیه و همه سلام برسانید . در ضمن اگر می توانید نفری 5 هزار تا صلوات برای سلامتی رزمندکان و امام ختم نمائید.
خدمتخواهر عزیزم زکیه سلام عرض می کنم وامیدوارم که حالت خوب باشد ودر ثلث اول موفق باشی و متشکرم از نامه ات دیگر سرتان را درد نمی آورم     محمدابراهیمی شب چهارشنبه 10/3/
و از بقیه هم متشکرم حتماً گردن بند برایش می خرم و به پدر بگو دستش درد نکند از پولی که فرستاده بودید.

خاطره از مادر شهید

بسم رب الشهدا

عنوان خاطره:
ایشان بسیار فهمیده و با شعور و مؤدب صبور و مهربان و با استعداد بود در کارهای خیر پیش قدم بود هیچ موقع باعث نگرانی و ناراحتی ما نشد. ایشان در سن 16 سالگی شهید شد به او گفتیم اول درس را بخوان بعد به جبهه برو گفت نه برای درس خواندن وقت بسیار است ولی برای جنگیدن با دشمن وقت کم است ایشان بسیار با نظم بودند.

- وصیت نامه شهید

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحیم
وصیت نامه شهید محمد ابراهیمی:
و لا تجسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عندربهم یرزقون      (آل عمران 169)
آنان که در راه خدا کشته می شوند گمان نبرید که مردگانند بلکه آنان زنده اند و نزد خدا روزی می خورند .  سلام علیکم
خدایا بارالها به من توفیقی عطا فرما و توانایی تفکر و قدرت نوشتن راده که بتوانم چندکلمه ای به عنوان وصیت و یا می شود گفت تذکر به برادران و خواهران عزیز و بیدار دلیرم عرض نمایم . با اینکه شما ازحقیر بهتر و آگاه ترید .اما از آنجایی که قرآن مجید می فرماید : و ذکر فانالذکری تنفع المومنین آری تذکردهید به درستیکه آن برای مومن سودآور شد . پس بر حسب وظیفه شرعی و الهی در خود می بینم که این وصیتناقابل را بنگارم . (انشاءالله )
حمد و سپاس مخصوص معبود و معشوقی است که این جهان با عظمت را آفرید و از اسرار نهانی این جهان اطلاع دارد و از هر سیر و اندیشه ای آگاه است و ازدرد دل انسانها آگاه است.
سپاس مخصوص خدا بر آن عزیزان عارف و سالک راهش ،آن عاشقان لقاء الله و آن کبوتران حرم حسینی ، آن سلحشوران پیکار جو آن شیران روز و عابدان شب آنمجاهدان و فداکاران جان بر کف که با ایثارو از خودگذشتگی بی نظیر خود وقایع صدر اسلام و صحنه ی عظیم کربلا را زنده کرده اند.
حمد و ثنا از برای معبود ومعشوقی است که بندگان خود را مورد امتحان سختی قرار داد خوشا به احوال شهیدان که از این امتحان خداوند پیروز بیرون آمدند و از همه پیشی گرفتند و خود را به معشوقشان رساندند.سپاس خدای را که به من قدرت تشخیص صراط مستقیم را از راه ضلالت و گمراهی عطا فرمود و به من فهماند که در این راه جز سعادت و رسیدن به قریب چیز دیگر نیست و این بالاترین افتخار و سربلندی است که شامل حال من شده است ولی ای خدا کریم همین قدر می دانم که هرکس ت را شناخت عاشقت شد و هکس عاشقت شد دست از همه چیز شسته و بسوی تو می شتابد و این را به خوبی در خود احساس کردم و می کنم.
خدایا پروردگارا عشق به تو چنان در وجودم شعله ور است که اگر پیکرم را صد پاره کنید و یا صد بار مرا بکشند و دوباره زنده کنند و همچنین اگر پاره پاره تنم را به آتش بسوزانند . اگر خاکسترم را در دریا بریزند از دل امواج خروشان طلمت دریا صدایم خواهید شنید که می گویم فزت و رب الکعبه بخدای کعبه قسم رستگار شدم.
دوستان عزیز وخویشاوندان :
شرمنده ام و زبانم الکن است از اینکه بخواهم شمارا تذکر دهم چون به حمد الله با وجود چنین امت بیدار دل و هوشیار، دیگر در خود نمی بینم که موعظه کنم اما بر حسب وظیفه اجابت می کنم چند کلمه ای
خدمت شما بنویسم.
در اول وصیتم می خواهم بگویم که اگر خداوند فوز عظیم شهادت را نصیب من کرد و شهادت راه خدا شامل حال من شد اگر خواستید مراسمی بعد از شهادت من برگزار کنید ساده تر ترتیب دهید . وصیت دیگری که از شما خانواده محترم دارم این است که مقدار پولی که دارم اگر به آن خمس تعلق می  گیرد آن را به نماینده امام بدهید و بقیه را تحت نظر خواهی پدرم بگذارید . وصیت شرعی دیگری که دارم این است من از زمانی که به تکلیف رسیده ام یک ماه روزه (که مریض بودم) بگیرید و مدت 1 سال به عنوان احتیاط  نماز بخوانید و از روحانیون شهرمان می خواهم اگر مایلند نماز شب اول قبر را برایم بخوانند.اما وصیت به عنوان تذکر پدر ومادر مهربان و نور چشمم امیدوارم که این فرزند کوچکتان را ببخشید اگر چه من به وظیفه فرزندی خود هرگز عمل نکردم ولی عاجزانه از شما می خواهم مرا عف نماید و در پیشگاه پروردگار از دست من راضی باشید . شماازآن موقعی که اذن جهاد به من دادید از فرزندتاان دست کشیدید و تقدیم خداوند نمودید وحالا که این نعمت بزرگ نصیب من شده خوشحال باشید. چرا که آرزوی دیرینه من شهادت در راه خدا بود و همین امر مرا به جبهه کشانید . پدرم ومادرم از شما می خواهم که طوری صبور وبردبار باشید که منافقین و دشمنان دیدن غم را در چهره ات به گور ببرند چرا که تو پدر ومادری هستی که فرزندت را پیشگاه پروردگار تقدیم نمودی و از شما پدرومادرم می خواهم که در عزایم اشک نریزید و سیاه بر تن نکنید چون من قابل اشک ریختن نیستم دوست ندارم حجله عزا برپا کنید بلکه چراغانی کنید و من از همان اولی که امام فرمود جبهه تکلیف شرعی است با خود عهد بستم که آنقدر به جبهه می روم که یا شهید بشوم یا کربلا را زیارت کنم و کمال آرزوی من شهادت بود پدر ومادرم در ضمن من فرزند خوبی برای شما نبودم مرا ببخشید.
و اما چند کلمه با برادر و خواهرانم . برادر بزرگوارم وخواهران مهربانم من نمی دانم چگونه از شما تشکر وقدردانی کنم شما از اینکه می دانید برادرتان این توفیق را پیدا کرده بسیار خوشحال باشید . چون شب اول شهادتم برایم از شب دامادیم گرانقدرتر است ومهمترین راه برای من رفتن در محضر خداوند مرگ با سعادت یعنی شهادت است . از شما برادرم می خواهم که همچون حسین درس شهادت ومکتب شهادت را بیاموزید و تقوی را پیشه خود کنید و از شما خواهرانم می خواهم که آیین زینب (س) را زنده  نگهدارید وتقوی را پیشه خود کنیدو از برادرانم می خواهم که کاری کنی که قلب آقا امام زمان و نایبش راضی وخشنود شود و از شما می خواهم که امام را تنها نگذارید ودر ضمن برادر وخواهرانم تقوی را پیشه خود کنید.
 و چند کلامی با مردم شهید پرور:
ای مردم شکر گذار خدا باشید که در مقطعی از زمان زندگی می کنید که حکومت اسلامی شکل گرفته و با تمامی کفر و ستیز در مبارزه است باید شکرگذار خدا بود بخاطر نعمت های فراوانش خصوصاً  نعمت بزرگ رهبری و ولایت ، شکر خدای متعال را که بار دیگر سعادت نصیبم نمود تا بنده ای هل ناصر من ینصرنی سرور شهیدان امام حسین  و امام زمان (عج) و نایب بر حقش امام خمینی لبیک گویم و با کمک دیگر مومنان به یاری اسلام بشتابم در این زمانی که امام امت به تمام مسلمین ومستضعفان اعلام خطر میکند که اسلام در خطر است چه نشسته اید مگر شما در روز عاشورا و تاسوا نمی گوید ای حسین کاش در آن روز ما بودیم حال وقتش است شکر خدای منان را که به ما منت نهاد و پیامبری همچون محمد (ص) وائمه ای چون علی و یازده فرزندش و رهبری کفر ستیز چون امام روح خدا و حامی تمام مستضعفان را برای هدایتان فرستاد و شکر خدای را که به راهی گام نهادم که ماهیت دشمنم نشانگر جنایت آن راه و به حاکمیت رسیدن کلمه لا اله الا لله وبه بند کشیده شدگان زمین ، عامل حرکتم و شکر خدا را که به من توفیق عطا فرمود تا در سپاه اسلام خدمت کنم و دراین لباس که باعث افتخارم بود بسوی خدا بشتابم. امروز تمامی دوشمنان خصوصاً امپریالیسم وکمونیسم جهانی و دست بوسان آنها در داخل برای نابودی اسلام عزیز کمر بسته اند ؛باید هوشیار بود و با وحدت کلمه پیشتیبان از ولایت و رهبری و روحانیت متعهد ومسئول تمامی توطئه ها را خنثی کنید.
چند کلامی با مسئولین » ای مسئولین شهر شما اگر به وظیفه خود عمل کنید ارزش کار شما کمتر از کار شهیدان نیست ولی اگر به وظیفه تان عمل نکنید کههمان رسیدگی به مستضعف است خون شهیدان را پایمال نموده اید ای مسئولین شهری زیادتر به فکر مردم باشید مردم واقعاً استوارند شما آنها را به عملی واندارید که مخالفت خدای نکرده انجام دهند که انشاء الله اینطور نیست و به وضع مردم انشاء الله رسیدگی  خواهید کرد.
چند وصیتی با همکلاسیهایم :
ای دانش آموزان متعهد وای مربیان با ایمان شما وظیفه بسیار گرانی بر دوش دارید نکند خطا نماید . ای دانش آموزان شما عده ای هستید که از میان شما دلیری ....قاسمی به پا خاست . شما باید در این سنگردفاع کنید و اجازه به عده ای که انشاالله در این جامعه پاک نیستند ندهید تا خون این عزیزان را پایمال کنند و خود فقط در سنگر مدرسه که بال علم است پرورش ندهید بلکه بال دیگری که ایمان و عمل است نیز پرورش دهید ومربیان عزیز این آینده سازان کشورند آنها را به ایمان وتقوایی آشنایی دهید و در پایان توصیه من به مادرانی است که جلوگیری می کنند از آمدن فرزندانتان به جبهه ، مادران از رفتن فرزندانتان به جبهه جلوگیری نکنید شما باید جسد فرزندانتان هم تحویل نگیرید چون چیزی که به خدا داده شده دیگر پس نمی گیرند . وای جوانان وای بر شما اگر در این موقعیت در رختخواب بیماری بمیری که این تفنگ است بر شما در آخر متشکرم که تشییع جنازه نمودید و از پدر ومادر وهمشهریانم و همه دوستانم حلالیت می طلبم . پدرم می خواهم برای من حلالیت بطلبید خداحافظ     
خدایا عمر امام را طولانی بگردان  محمد ابراهیم دلیجان       65/10/15
بارالها ما را به کربلا برسان
خدایا شب اول قبر را بر ما آسان بگردان
عاقبت ما را ختم به خیر بگردان
مخصوص خانواده  محمد ابراهیمی نام پدر : فضل الله
خدمت پدرومادرم سلام علیکم
خدمت پدرومادرم سلام عرض میکنم و انشاء الله حالتان خوب باشد . ناراحت نباشید چون خدا روزی می آفریند و روزی از ما می گیرد فقط از ما صبر و بردباری می خواهم و نیز پدر جان سعی کن که آرامش را هنگام دفن ومجلس عزاداری
رعایت نمایند ونیز جنسی به عنوان خانواده شهید ازبنیاد دریافت نکنید . هرچند می دانم که دریافت نمی کنید تعداد گوسفندیراهم که دارم خود هرجور که میدانی مصرف نما . خدابه شما صبر دهد .
پدرجان ومادرم وپدربزرگ و مادربزرگ اگر بی احترامی از ما دیدید حتماً ببخشید .مقداری نماز هم به عنوان احتیاط است اگر مشکل باشد می توانید نخوانید.
10/15 والسلام 

فهرست

مطالب مرتبط


     اعزام بیش از 200 دانش‌آموز دختر به مناطق عملیاتی      استان مرکزی بیش از 900 شهید دانش‌آموزتقدیم انقلاب اسلامی کرده است      شهیدان هر آنچه را که از باورها آموخته بودند در عرصه عمل نیز به منصه ظهور رساندن      شهدای مدافع حرم از عمق استراتژیک جمهوری اسلامی ایران دفاع کردند      بزرگمردانی کوچک که درس ایثار را به ما آموختند      مهم‌ترین پیام شهیدان حرکت در مسیر اسلام است      شهید هاشمی با شهادت ولایتمداریش را ثابت کرد      شهید ابراهیمی عاشق شهادت بود
فاتحه فاتحه خواندم
دیدگاه ها
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیکی:
وب سایت:
شماره تماس:
دیدگاه شما:
کد امنیتی:
کد امنیتی
گزارش تصویری همایش پیشکسوتان حوزه شهید بهشتی(ره)اراک گزارش تصویری

گزارش تصویری همایش پیشکسوتان حوزه شهید بهشتی(ره)اراک

» همایش پیشکسوتان حوزه مقاومت بسیج شهید مظلوم دکتر بهشتی (ره)شب گذشته در مسجد امام حسین (ع)اراک برگزار شد.

آرشیو

عضویت در خبرنامه

نام کامل:
ایمیل:
تلفن همراه:
پیوندها
آمار بازدید
افراد آنلاین: 12 نفر
بازدید امروز: 10542
بازدید دیروز: 10825
بازدید کل این صفحه: 241
بازدید ماهانه: 148737
بازدید کل: 2657200
logo-samandehi