اخبـــار
تاریخ انتشار: یک شنبه ٨ مرداد ١٣٩٦

اراک

امام در همه امور برای شهدا و اقشار مختلف مردم شاخص و کلید مسائل بودند

نخستین جلسه شورای سیاست گذاری کنگره ملی نقش امام خمینی (ره)در دفاع مقدس و 6200 شهید استان مرکزی در بیت نماینده محترم ولی فقیه در استان مرکزی برگزار گردید .

امام در همه امور برای شهدا و اقشار مختلف مردم شاخص و کلید مسائل بودند

به گزارش شهود اولین پایگاه خبری دفاع مقدس استان مرکزی؛ ظهر امروز نخستین جلسه شورای سیاست گذاری کنگره ملی نقش امام خمینی (ره)در دفاع مقدس و 6200 شهید استان مرکزی در بیت نماینده محترم ولی فقیه در استان مرکزی برگزار گردید .

در این مراسم که با حضور مسئولین استانی برگزار گردید سردار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی به تشریح فعالیت های ستاد پیشینه رزم استان مرکزی و تاریخچه تاسیس این ستاد پرداخت .

ایشان در ادامه افزود ستاد پیشینه رزم استان مرکزی از سال 1393 فعالیت خود را در قالب 9 کارگروه آغاز کرده و در این مدت اقداماتی را صورت داده تا پیش زمینه های مورد نیاز برگزاری کنگره ملی شهدا آماده گردد.

فرمانده سپاه روح الله در ادامه به تشریح چارت سازمانی ستاد کنگره شهدا و نقش دستگاه ها و ادارات مختلف و مسئولیت های پیش بینی شده برای این سازمان ها اشاره کرد و گفت : در این شورای سیاست گذاری یک سری از مسئولین از اعضای اصلی هستند و زیر مجموعه ها و کمیته های مختلف نیز کاملا مشخص شده اند .

وی افزود : برای اجرائیات این رویداد فرهنگی تدابیری اندیشیده شده است که در این بین نماینده محترم ولی فقیه به عنوان رئیس شورای سیاست گذاری کنگره شهدا ، استاندار مرکزی به عنوان رئیس کنگره، فرمانده سپاه استان به عنوان دبیر کل و مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی به عنوان رئیس ستاد کنگره 6200 شهید استان مرکزی مشغول فعالیت خواهند بود .

سردار کریمی ادامه داد فعالیت های ستاد کنگره شهدا در 11کمیته متشکل از دستگاه ها و نهاد های دولتی و غیر دولتی به کار خود ادامه خواهد داد . این کمیته ها شامل: کمیته نقش امام خمینی (ره) در دوران دفاع مقدس، کمیته پشتیبانی و مالی، اجرایی، نیروهای مسلح، عمران، اقشار و مردمی، علمی پژوهشی ، فرهنگی هنری، رسانه و اطلاع رسانی، ورزشی و کمیته اجلاس می باشد .

ایشان تاکید کرد یکی از ویژگی هایی که کنگره شهدای استان مرکزی را از سایر کنگره ها ممتاز ساخته توجه به نقش امام خمینی (ره) و تعلق ایشان به استان مرکزی است.

ایشان به بیانات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در زمینه بهره برداری از گنجینه دفاع مقدس پرداخت و گفت : برای اینکه بتوانیم از این گنج استفاده کنیم و معارف ویژه آن را استخراج نماییم در غالب کار گروه های مختلف شروع به فعالیت نموده ایم .

فرمانده سپاه روح الله بخشی از اقدامات صورت گرفته در کارگروه ها را تشریح نمود و در ادامه به بیان برنامه های پیش رو ستاد کنگره شهدا اشاره کرد .

سردار کریمی از کلیه مسئولین استانی در خواست کرد که با تمام توان مادی و معنوی خود در راستای هرچه بهتر برگزار شدن کنگره شهدا اقدام نمایند .

نماینده محترم ولی فقیه در این دیدار پس از استماع سخنان فرمانده سپاه روح الله و دبیر کل کنگره شهدا به این نکته اشاره کرد که کار برای شهدا می بایست با خلوص نیت انجام پذیرد و خداوند نیز برکت عطا خواهد کرد .

ایشان همچنین ابراز امیدواری کردند کنگره ای در شان شهدای استان مرکزی برگزار گردد زیرا که بحث زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا یکی از اساسی ترین موضوعات است و می بایست برای آیندگان حفظ شود .

حضرت آیت الله دری به نقش بسیار ارزنده کمیته علمی اشاره نموده و به کار تحقیقی در حوزه دفاع مقدس تاکید نمودند.

ایشان همچنین افزودند: که می بایست مطالب تولید شده در حوزه دفاع مقدس دقیق و درست و به دور از اغراق و بزرگنمایی به مخاطبین منتقل شود .

ایشان به تولید آثار فاخر و قابل ارائه در ابعاد ملی توصیه نمودند و تاکید به بهره گیری از تجارب دیگران را یکی از ابزار های موفقیت بر شمردند .

نماینده محترم ولی فقیه به فعالیت گسترده و با کیفیت در فضای مجازی توصیه و خواستار نشر گسترده آثار شهدا در این فضا شدند و خواستار حضور همه جانبه نهاد ها و ارگان های مختلف در راستای شناساندن نقش حضرت امام (ره) و شهدای استان مرکزی شدند .

ایشان همچنین به تولیدات علمی دانشگاهی مبتنی بر روش تحقیق در زمینه افکار و ایده های حضرت امام (ره) و شناساندن آنها به اقشار مختلف مردم تاکید کرد و در ادامه گفتند : نقش شهدای قبل از پیروزی انقلاب اسلامی نباید نادیده گرفته شود زیرا فعالیت های صورت گرفته توسط آنها زمینه ساز انقلاب عظیم اسلامی شد .

آیت الله دری اضافه کردند شناساندن نقش امام خمینی (ره) با در راس تمام امور کنگره شهدا قرار گیرد زیرا امام در همه امور برای شهدا و اقشار مختلف مردم شاخص و کلید مسائل بودند .

ایشان در پایان برای کلیه مسئولین و عوامل برگزاری کنگره شهدا آرزوی توفیق و سربلندی نمودند.

انتهای پیام / ع ش

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مادران آسمانی/گزارش تصویری گزارش تصویری

مادران آسمانی/گزارش تصویری

» همزمان باسالروزولادت حضرت زهرا(س)درطرحی به نام مادران آسمانی،130دانش آموزبا130مادرشهیددیدارکردند.

آرشیو

عضویت در خبرنامه

نام کامل:
ایمیل:
تلفن همراه: