اخبـــار
تاریخ انتشار: چهار شنبه ١٦ اسفند ١٣٩٦

الگوی شخصیتی حضرت زهرا (س) بارز‌ترین الگوی برای زنان جامعه است

مدرس دانشگاه تربیت مدرس: الگوی شخصیتی حضرت زهرا (س) بارز‌ترین الگوی برای زنان جامعه است

«حمیده طائب» گفت: الگوی شخصیتی حضرت زهرا (س)، بارزترین الگو نه تنها زنان جوامع اسلامی بلکه برای تمامی زنان جهان است،که می‌توانند به عنوان کامل‌ترین الگو از آن بهره‌برداری کنند.

مدرس دانشگاه تربیت مدرس: الگوی شخصیتی حضرت زهرا (س) بارز‌ترین الگوی برای زنان جامعه است

به گزارش خبرنگار شهود: اولین سایت دفاع مقدس استان مرکزی ؛ به نقل ازدفاع پرس از استان مرکزی، «حمیده طائب» مدرس دانشگاه تربیت مدرس، در پنجمین جشنواره «اسوه‌های صبر و استقامت» که همزمان با سراسر کشور و تعدادی از کشور‌های اسلامی نظیر «عراق»، «سوریه» و «لبنان» با هدف تکریم مادران، همسران و دختران شهدا، جانبازان، ایثارگران و آزادگان دفاع مقدس و مدافع حرم در سالن پیامبر اعظم استانداری مرکزی برگزار شد، با اشاره به تغییر جایگاه زنان در جامعه پس از انقلاب اسلامی، اظهار داشت: جایگاه زنان پس از انقلاب اسلامی دچار تحول بسیاری شد، به گونه‌ای که با دوران قبل از شکل گیری انقلاب اسلامی قابل قیاس نیست.

وی افزود: در دوران پهلوی زنان آسیب زیادی دیدند و انقلاب اسلامی به واکنش برعلیه این نوع نگاه برخاست و گام‌هایی در راستای تهذیب نفس و انسانیت برداشت.

مدرس دانشگاه تربیت مدرس تصریح کرد: در دوران حضرت رسول ایشان با نگاه جاهلی به شخصیت زن نیز مقابله کرد که وجود حضرت زهرا (س) نقطه تأیید و تکمیل کننده تلاش‌های آن حضرت بود.

طائب با اشاره به نگاه عروسک پندارانه به شخصیت زن گفت: در واقع این نگاه، دید جاهلانه به ابعاد عظیم شخصیتی زن در جامعه است که دراین‌باره نیز امام راحل فرمودند: «ظلمی که به زنان در دوران پهلوی شده چیزی کمتر از دوران جاهلیت نداشته است».

وی ادامه داد: اسلامی شدن زندگی منوط به اسلامی شدن جامعه است و باید الگویی مانند حضرت رسول (ص) و حضرت فاطمه (س) برای اسلامی زندگی کردن داشت.

مدرس دانشگاه تربیت مدرس خاطرنشان کرد: جامعه‌ای که زنان آن نگاه مادی داشته باشند، رشد نمی‌کند و نگاه معنوی به زندگی تنها در سایه پیروی از الگو‌های اسلامی محقق می‌شود.

طائب با اشاره الگوپذیری مادران شهدا از سیره حضرت زهرا و ائمه اطهار گفت: مادران شهدا نیز با تأسی از زندگی ائمه اطهار و صبر و استقامت فراوان، تلخی زندگی را درک کرده‌اند و تا زمانی که این بانوان در جامعه ما حضور داشته باشند روز به روز قدرت ما افزایش پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: آن‌ها با تقدیم فرزندان خود در راه اسلام، به تمام دنیا نشان دادند که در مسیر آرمان‌های الهی خود همواره کوشا بوده و از هیچ چیزی دریغ نمی‌کنند و با پیروی از ائمه، با صبر در راه ایمان و تقوا گام بر می‌دارند.

خاطرنشان می‌شود در پایان این مراسم، کتاب «کوثر تا سپنتا» با حضور مسئولین رونمایی شد.

مادران آسمانی/گزارش تصویری گزارش تصویری

مادران آسمانی/گزارش تصویری

» همزمان باسالروزولادت حضرت زهرا(س)درطرحی به نام مادران آسمانی،130دانش آموزبا130مادرشهیددیدارکردند.

آرشیو

عضویت در خبرنامه

نام کامل:
ایمیل:
تلفن همراه: