اخبـــار
تاریخ انتشار: شنبه ١٦ اردیبهشت ١٣٩٦

ادبیات پایداری

لزوم توجه به ادبیات دفاع مقدس و فرهنگ کتاب خوانی

دوران دفاع مقدس یکی از مهم ترین سرفصل های تاریخ زندگی ما ایرانیان است . این دوران در برگیرنده گنجینه های مختلف معنوی ، فرهنگی و نظامی و.. است . یکی از بخش هایی که که در راستای شناساندن این فرهنگ غنی همواره پیشگام بوده است حوزه ادبیات و چاپ و نشر است.

لزوم توجه به ادبیات دفاع مقدس و فرهنگ کتاب خوانی

به گزارش شهود اولین پایگاه خبری دفاع مقدس استان مرکزی ؛ بیان حقایق دفاع مقدس موجب نشان دادن تلألؤ انسان‌های ناب و شهدای دفاع مقدس می شود.

دوران دفاع مقدس یکی از مهم ترین سرفصل های تاریخ زندگی ما ایرانیان است . این دوران در برگیرنده گنجینه های مختلف معنوی ، فرهنگی و نظامی و.. است . یکی از بخش هایی که که در راستای شناساندن این فرهنگ غنی همواره پیشگام بوده است حوزه ادبیات و چاپ و نشر است.

کار مستمر در حوزه دفاع مقدس و شناساندن فرهنگ غنی ایرانی– اسلامی به جوانان و نسل های جدید که دوران انقلاب و دفاع مقدس را درک نکرده اند موجب آشنایی هرچه بیشتر این عزیزان و در نتیجه شکست نقشه ها و راهبرد های فرهنگی دشمن در راستای به انحراف کشاندن جوانان می گردد .

توجه به حوزه دفاع مقدس و شناساندن فرهنگ ناب آن به قدری در خور توجه است که رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) همواره در بیانات مختلف خود مردم و مسئولان را به بهره گیری از این ثروت عظیم و معدن طلای ارزشمند تشویق نموده اند .

انتشارات سفیران طلائیه امسال با نه عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در غرفه انتشارات فاتحان حضور دارد .

1 – قصه های حرم

کتاب قصه های حرم راجع به شهدای مدافع حرم استان مرکزی است . این کتاب برای گروه سنی 3 – 12 سال تدارک دیده شده است . در این کتاب رنگ آمیزی و اشعاری راجع به شهدا قرار گرفته است .

2 – بابای آسمونی

این کتاب شامل اشعار کودکانه با رویکرد معرفی شهدا بالاخص شهدای شمالغرب (سنگ های آذرین) تالیف شده است.  

3 – ستارگان سرزمین آفتاب 1

این کتاب راجع به خاطرات و زندگینامه شهید مدافع حرم ((محمد زهره وند)) منتشر گردیده است . شهید محمد زهره وند در شهر حلب سوریه در درگیری با عناصر تکفیری جبهه النصره به درجه رفیع شهادت نائل گردید .

4- به من بگو کجایی

داستان هایی کوتاه از وقایع و رویداد های اردوهای راهیان نوردر این کتاب جمع آوری شده است .

5 – پرستوی آذرین

این کتاب پیرامون زندگینامه و خاطرات شهید ((حمید آسنجرانی)) آماده گردیده است . در این کتاب با بیش از 35 نفر از همرزمان ، دوستان و خانواده ایشان گفتگو و خاطراتشان در این مجلد ثبت شده است . شهید حمید آسنجرانی فرمانده گروهان تکاور گردان قمر بنی هاشم در سال 89 در درگیری باعناصر مزدور پژاک در شمالغرب و منطقه سنگ های آذرین به شهادت رسید.

6 – موقعیت فرشته ها

این کتاب راجع به سردار شهید محمد حسن اله دادی فرمانده طرح و عملیات لشکر پیروز 17 علی بن ابیطالب(ع) منتشر شده است .

7 – اوفقط یک سرباز بود

زندگینامه سرباز شهید یوسف ملک حسینی دراین کتاب مورد توجه قرار گرفته است .

8 – شش ناو

این کتاب راجع به نقش پایگاه مقاومت بسیج امام حسن عسکری(ع) شهرستان تفرش در دوران دفاع مقدس و پس از آن انتشار یافته است .

9 - روستا زاده ای که قهرمان نبود

روایتی داستانیست راجع به سه جوان روستایی که در دوران دفاع مقدس با وجود اینکه قهرمان نبودند اما برای دفاع از کیان مملکت اسلامی هر آنچه که در توان داشتند نهادند .

این کتاب ها سوم خرداد ماه سال جاری همزمان با سالروز آزاد سازی خرمشهر طی یک مراسم رسمی رونمایی خواهد شد.

انتهای پیام./

مادران آسمانی/گزارش تصویری گزارش تصویری

مادران آسمانی/گزارش تصویری

» همزمان باسالروزولادت حضرت زهرا(س)درطرحی به نام مادران آسمانی،130دانش آموزبا130مادرشهیددیدارکردند.

آرشیو

عضویت در خبرنامه

نام کامل:
ایمیل:
تلفن همراه: