اخبـــار
تاریخ انتشار: دو شنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٦

سندهای دوران دفاع مقدس

جمع‌آوری ۱۷۳ برگ سند از نقش استان مرکزی در انقلاب اسلامی

«علی‌اکبر فراهانی» گفت: نزدیک به ۱۷۳ برگ سند از دوران انقلاب اسلامی و نقش استان مرکزی در آن، توسط مرکز اسناد و مدارک دفاع مقدس استان جمع‌آوری شده است.

جمع‌آوری ۱۷۳ برگ سند از نقش استان مرکزی در انقلاب اسلامی

به گزارش خبرنگار شهود: اولین سایت دفاع مقدس استان مرکزی به نقل ازدفاع پرس؛«علی‌اکبر فراهانی» مدیر مرکز اسناد و مدارک دفاع مقدس استان مرکزی ، با اشاره به ضرورت جمع‌آوری اسناد و مدارک مربوط به دوران انقلاب اسلامی، اظهار داشت: از آن‌جایی که دوران شکوهمند انقلاب اسلامی برگی زرین از تاریخ این مرز و بوم است و نزدیک به ۴۰ سال از عمر آن می‌گذرد، ضروری است که اسناد و مدارک این دوران هرچه سریع‌تر جمع‌آوری و در مرکز اسناد نگه‌داری شود.

وی افزود: در واقع یکی از عوامل بسیار مهم در راستای وقوع جنگ تحمیلی و حمله دشمن متجاوز به خاک میهن از بین بردن انقلاب نوپای اسلامی بود.

مدیر مرکز اسناد و مدارک دفاع مقدس استان مرکزی تصریح کرد: به تعبیر دیگر باید گفت که مهم‌ترین عامل در شکل‌گیری جنگ تحمیلی، همبستگی مستکبران جهان به منظور تخریب و از میان برداشتن انقلاب اسلامی بود، از این رو پیوستگی مشخص و عمیقی میان انقلاب و دفاع قدس وجود دارد.

وی تصریح کرد: ۵۶ تن از شهدای والامقام دوران انقلاب اسلامی مربوط به استان مرکزی هستند که اطلاعات ۵۱ تن از آن‌ها در مرکز اسناد و مدارک دفاع مقدس استان مرکزی موجود است.

فراهانی با اشاره به تعداد اسناد جمع‌آوری شده از نقش استان مرکزی در انقلاب اسلامی، گفت: نزدیک به ۱۷۳ برگ سند از دوران انقلاب اسلامی و نقش استان مرکزی در آن، توسط مرکز اسناد و مدارک دفاع مقدس استان جمع‌آوری شده است.

وی ادامه داد: در بحث مربوط به تاریخ شفاهی و تکمیل آن در حوزه انقلاب اسلامی با ۱۴۰ نفر از افرادی که در این حوزه خاطراتی را داشته‌اند مصاحبه انجام شده است.

مدیر مرکز اسناد و مدارک دفاع مقدس استان مرکزی خاطرنشان کرد: در راستای تکمیل آلبوم تصاویر انقلابی استان مرکزی نیز تاکنون نزدیک به ۲۵۲ قطعه عکس جمع‌آوری و در این مرکز نگه‌داری می‌شود.

مادران آسمانی/گزارش تصویری گزارش تصویری

مادران آسمانی/گزارش تصویری

» همزمان باسالروزولادت حضرت زهرا(س)درطرحی به نام مادران آسمانی،130دانش آموزبا130مادرشهیددیدارکردند.

آرشیو

عضویت در خبرنامه

نام کامل:
ایمیل:
تلفن همراه: