اخبـــار
تاریخ انتشار: چهار شنبه ١٦ اسفند ١٣٩٦

سالروز شهادت شهیدیوسف باقی زاده

برگی اززندگی نامه شهیدیوسف باقی زاده

باید به هر وسیله ای که می توانیم از دستاوردهای انقلاب پاسداری کنیم

برگی اززندگی نامه شهیدیوسف باقی زاده

زندگی نامه:

به گزارش خبرنگار شهود: اولین سایت دفاع مقدس استان مرکزی ؛شهید باقی زاده سال 1341 درکلبه ای فقیر و بزرگوار در ابراهیم آباد اراک دیده به جهان گشود . تحصیلات خود را با هوش سرشار و فطرتی پاک که خداوند در او به ودیعت گذارده بود ، در زادگاه خود تا سطح دبیرستان ادامه داد و در همین مدت با جلسات دینی و کتابهای مذهبی آشنا و بتدریج مانوس می شود . ودر سال 1355 برای ادامه تحصیلات به برادر بزرگتر خود شهید قاسم باقی زاده که آن زمان دانشجوی دانشگاه تبریز بود ملحق می شود. فطرت سلیم و حقیقت جویی او در محضر روحانی برادرش رشد و کمال بی شائبه ای را در وی به ظهور رساند.
که بین همسالان و دوستان سر آمد شد. دوران دبیرستان که همگام با انقلاب خونبار اسلام و همزمان بار سنگین تامین مخارج را خود عهده دار بود سر انجام تحصیلات متوسطه را در خرداد ماه به اتمام رساند و برای اینکه کمک مالی به والدین خود کرده باشد، بی هیچ شائبه ای به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تبریز درآمد و همدوش برادر شهیدشش  میروند . و اندکی بعد به عضویت شورای فرماندهی سپاه آنجا درآمدند. در همین حالت تشکیل خانواده می دهند ولی اینکار ذره ای درفعالیت های چشمگیر و خدمتهای صادقانه اش کاسی نیافرید چرا که آسودن او تنها در بستر شهادت مفهوم داشت مجدداً برای ادامه پاسداری خود به تبریز بر می گردد. و مسئولیت های مختلفی را بجان می پذیرد چرا که تشنگان خدمت را کسالت نشاید. و بالاخره مهندسی رزمی سپاه را بر می گزیند و در مدت کمی می تواند فرمان امامش را در 26 بهمن ماه 62 با شوق فراوان به جبهه  می رود و چه خالصانه فانی در حق شدند. و در سلوک موفق خود لقاء تعالی را پیشه کردند آری زندگیشان درس و وداعشان عبرت و شهادتشان نیز هم درس و هم عبرت .
سرانجام به تاریخ 63/12/16 در فتح الفتوح خیبر عزت خدا خدای را لایق گشته و شهادت را در آغوش کشید و در سنگ نبشته قبرش چنین نگاشته شد:
درمسلخ عشق جز نکو را نکشتند
روبه صفتان زشت خود را نکشتند

چندخطی ازوصیت نامه شهید:

یارب دلم از غم حسین محزون کن
درسینه ما محبتش افزون کن
جز مهر حسین هر آنچه باشد ته دلم
خون ساز و ز دیده ام بیرون کن
باید به هر وسیله ای که می توانیم از دستاوردهای انقلاب پاسداری کنیم و یادمان نرود که قبلا در چه لجنزاری بودیم.... صفوف خود را فشرده کنید . بنیان مرصوص و محکم بنا کنید امام علی (ع) در وصیت نامه خود می فرماید«بر شماست که با هم ارتباط صمیمانه برقرار کنید »
.... اگر غیبت کسی را کرده باشم یا به کسی بدهکار باشم و یادم رفته باشد امیدوارم مرا عفو کرده حلال نمایید چرا که این جسم ضعیف و ناتوان بنده طاقت عذاب آتش دوزخ را نخواهد داشت.
یوسف باقی زاده 62/12/2

مادران آسمانی/گزارش تصویری گزارش تصویری

مادران آسمانی/گزارش تصویری

» همزمان باسالروزولادت حضرت زهرا(س)درطرحی به نام مادران آسمانی،130دانش آموزبا130مادرشهیددیدارکردند.

آرشیو

عضویت در خبرنامه

نام کامل:
ایمیل:
تلفن همراه: