رفتن به محتوای اصلی

قرار های سودی

Submitted by emad shohud on 24 شهریور 1400

قرار های سودی روایتی است  از زندگی خانم سودابه جلالی فراهانی همسر شهید خلبان منصور وطن پور.
نویسنده در مقدمه کتاب می نویسد:

موقعیت فرشته ها

Submitted by emad shohud on 24 شهریور 1400
این کتاب به زندگی سردار شهید محمد حسن الله دادی از شهدای استان مرکزی می پردازد. برگی از کتاب ...رساله ای گیر آورده بود. چگونه و از کجا؟ بماند. آن موقع فقط داشتن رساله امام جرم بود. او نه تنها خودش می خواند. بلکه همان رساله مدام بین دوستانش دست به دست می شد. ادامه خاطرات زیبا از شهید محمد حسن الله دادی را میتوانید در کتاب موقعیت فرشته ها بخوانید.

صخره کاپری

Submitted by emad shohud on 24 شهریور 1400

این کتاب روایتی شنیدنی است از زندگی شهید رضا بهادری که به قلم مهری رکاب طلایی به رشته تحریر در آمده است.

شهید جاوید رضا بهادری در اول دی ماه ۱۳۴۳ در شهرستان کمیجان از توابع استان مرکزی و در خانواده ای مذهبی دیده به جهان گشود.

با شروع جنگ تحمیلی در سال ۱۳۶۰ و در حالی که ۱۷ سال بیشتر نداشت و در مقطع دبیرستان مشغول تحصیل بود به خوزستان اعزام و در عملیات طریق‌القدس (آزاد سازی بستان) شرکت کرد و مجروح شد.

بعد از بهبود دو مرتبه به خوزستان اعزام شد و در عملیات بیت‌المقدس حضور یافت و از جمله فاتحان خرمشهر شد.

سیاره چشمان او

Submitted by emad shohud on 24 شهریور 1400

این کتاب شامل شانزده فصل می‌باشد که دوره‌های زندگی بانوی ایثارگر و همسر جانباز فریبا انیسی شامل: دوران کودکی، نوجوانی، انقلاب، آغاز جنگ تحمیلی، معلم شدن و ازدواج و... است.

مادران شهداء

Submitted by emad shohud on 24 شهریور 1400
مجموعه کتب لشگر فرشتگان دفتر اول( خاطرات مادران شهداء ) «مادران شهدا» عنوان کتابی است که به قلم «کیمیا هاشمی» نوشته شده که پیرامون خاطرات مادران شهدای استان مرکزی است و مطالب ارایه شده در آن طراوت معنوی خاصی دارد . این کتاب حاوی ۹ خاطره از مادران شهدای استان مرکزی با عناوین خمس سهم مادری، راز دو دانه انار، من نمد می‌پوشم و در کشتی غم می‌روم، مادر پیغمبر، مسیر رساله، لباس رزم، پارک شهر، کانون و ما عزادار نیستیم است. در مقدمه این کتاب آمده است: این اثر می‌کوشد بعد جدیدی از حماسه سازی دفاع مقدس و انقلاب اسلامی را که مادران در آن سهم اساسی دارند برجسته کند. مادرانی که با بصیرت و آگاهی شرایط زما

زیارت مجنون

Submitted by emad shohud on 24 شهریور 1400

کتاب زیارت مجنون به زندگینامه شهید روحانی محمدتقی حیدری از شهدای دفاع مقدس استان مرکزی به نویسندگی فاطمه فتحی می باشد.
روحانی شهید محمدتقی حیدری از شهدای روحانی و مسئول عقیدتی لشکر مهندسی ۴۲ قدر در دوران دفاع مقدس بود که در جریان هشت سال جنگ تحمیلی در راه دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی درهفتم مهرماه سال1366 به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
پاره ای از متن کتاب:
درسحرگاه چهاردهم شهریورماه1344،درروستای موچان،ازشهرستان سربنداستان مرکزی،درخانواده ای مومن وارادتمندبه اسلام ودل باخته به اهل بیت رسول الله صلی الله علیه وآله ،پسری به دنیاآمدنامش رامحمدتقی گذاشتند.

روایت یک موج

Submitted by emad shohud on 24 شهریور 1400

این کتاب مستندی مکتوب از روزشمار انقلاب اسلامی به شمار می‌رود و نکته‌های زیادی را از آن روزها مطرح کرده است.
اجازه پرماجرا، مشق شب با اطلاعیه، اشک‌های خواهرم، شجاعتی از جنس زنانه، طعم تلخ تبعیض، روز سرنوشت، بمب خبری در شهر، ورود به دنیای تاریک، زخم‌های ناپیدا، سلول تنهایی، کل کل‌های بچه‌گانه، نسیم آزادی و روز از نو و روزی از نو از جمله بخش‌های این کتاب است.
از ویژگی‌های این کتاب مستندسازی روایت‌هایی است که مطرح شده و در جای جای آن اسناد لازم ارایه شده است.

داس اشمال جلد2

Submitted by emad shohud on 24 شهریور 1400
کتاب "داس اشمال" تاریخ شفاهی اسماعیل نادری( جلد دوم از فتح فاو تا جانبازی )با پژوهشگری و قلم سعید وفایی مقدم به رشته تحریر در آمد. نویسنده در مقدمه کتاب می نویسد فرهنگ مقدس، جهاد، استقامت، ایثار و شهادت بزرگ ترین و درخشان ترین دستاوردهای دفاع مقدس می باشد؛ محیطی با حال و هوایی بود که روح برادری و رفاقت را ایجاد و استحکام می بخشید، در چنین فضایی نورانی واژه هایی ابداع و معمول می گردید که برگرفته از محبت و علاقه بین همرزمان بود.